logoR-1.png

O cateringu słów kilka…

Częste treningi, brak czasu na bilansowanie posiłków i słaba motywacja do utrzymania diety redukcyjnej… to wszystko powoduje, iż coraz częściej powierzamy komponowanie i gotowanie naszych dań, od śniadania po kolację, firmom cateringowym. Sprawdźmy, czy potrawy z dowozem do domu to faktycznie świetna opcja dla wszystkich zagonionych i aktywnych osób! Czym charakteryzuje się catering dietetyczny?

Catering dietetyczny: z czym to się je?

W dużych miastach coraz częściej możemy spotkać się z usługami cateringu dietetycznego. Tego typu oferta zazwyczaj obejmuje pełne, całodzienne wyżywienie, porcjowane i dokładnie odmierzone, z dostawą do domu z samego rana. Do wyboru mamy zestawy wegetariańskie lub też bezglutenowe, możemy także ustalić całkowity bilans energetycznych wszystkich posiłków bądź też zdecydować się np. na specjalistyczne menu dla sportowców, uwzględniające wyższe zapotrzebowanie na białko oraz inne parametry. Większość ofert można dowolnie spersonalizować tak, aby odpowiadały naszym potrzebom.

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny jest świetną opcją zarówno dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na codzienne przyrządzanie posiłków, jak i tych, którym brakuje silnej woli i determinacji w podążaniu za wybraną dietą. Ponadto dzięki idealnie odmierzonym porcjom o określonej kaloryczności oraz zawartości makroskładników dieta pudełkowa znakomicie ułatwia wszelkie diety redukcyjne; nie tylko nie musimy się martwić o to, iż same źle oszacujemy zawartość białka czy ilość tłuszczów, ale zniwelujemy także ochotę na częsty „cheat meal” czy wrzucenie na ruszt niezdrowego i ciężkostrawnego dania. Z racji tego, że dania trafiają do nas podzielone na kilka mniejszych porcji, mamy gotowy jadłospis na cały dzień – szanse na to, że z braku możliwości zjedzenia zdrowego posiłku wybierzemy fast food, znacznie spadają. Ponadto redukujemy szansę na ataki wilczego głodu, gdyż w ciągu dnia systematycznie dostarczamy sobie sycące potrawy. Catering dietetyczny oprócz oszczędności czasu gwarantuje nam także różnorodność i dobre zbilansowanie posiłków: same nieraz gotujemy na cały tydzień, by w środę dojadać resztki z poniedziałku i wtorku. Zamawiając catering, zapewniamy sobie nowe wrażenia i zaskakujące smakiem dania praktycznie codziennie. Fit lunchboxy są hermetycznie zamknięte i gotowe do wrzucenia do torby treningowej. Dzięki temu, iż nasz cały dzienny jadłospis jest zaplanowany i gotowy, nie musimy przejmować się tym, że nie zdążymy zrobić zakupów w osiedlowym warzywniaku albo też wieczorem w domu przywita nas ziejąca pustkami lodówka.

catering dietetyczny to wygodny sposób żywienia

Jak wybrać dobrą fit dietę pudełkową?

Dobry catering ma swoją odpowiednią cenę; nie dajmy nabrać się na podejrzanie tanie oferty: najczęściej oznaczają one oszczędności na jakości składników. Jeśli zależy nam na tym, aby potrawy były przygotowane ze świeżych, organicznych produktów – sprawdzajmy, czy firma usługowa zaopatrza się u małych, lokalnych dostawców i rolników, czy też w dużych hurtowniach spożywczych. Pamiętajmy: aby wypróbować daną firmę, zamawiając zestaw próbny, zanim zdecydujemy się na korzystanie z usług przez dłuższy czas. Sprawdź, czy wybrany fit-catering oferuje konsultacje z dietetykiem i czy możliwe jest skrojenie indywidualnej diety „szytej na miarę” zgodnie z osobistymi preferencjami. Dowiedz się, czy kucharze uwzględnią twoje alergie i preferencje kulinarne – jeśli nie trawisz boczku, ogórków czy pomidorów, warto zawczasu zaznaczyć to w zamówieniu, zamiast wyrzucać co drugi dzień połowę dania.

 

artykuł pochodzi ze strony http://www.jestemfit.pl

Podziel się tym ze znajomymi!

Facebook
Twitter
LinkedIn

O cateringu słów kilka…